„Promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia bez alkoholu”.

„Promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia bez alkoholu”. Pod takim tytułem w okresie od 5 maja 2022r. do 15 czerwca 2022r. firma CejerSKI&SUN przeprowadziła 26 prelekcji w naszej gminie. Każda z nich trwała 1,5h. Nasi goście odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe w Gminie Gniew, kilka przedszkoli oraz Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie.

Gośćmi naszej gminy byli Kociewiacy: Michał Cejer z Opalenia i Alicja Grabowska z Tczewa. Nasi prelengenci mieli na celu pokazanie dzieciom z mniejszych miejscowości, że można spełniać marzenia i realizować swoje pasje bez względu na miejsce zamieszkania oraz, że lekarstwem na wszystko jest sport. Oprócz wielu ciekawych historii nasi goście przywieźli ze sobą sprzęt narciarski, specjalistyczny sprzęt wysokogórski czy kombinezon narciarza alpejskiego, a nawet trickboard – deska do ćwiczenia równowagi, na której dzieci i młodzież mogły spróbować swoich sił. Z Japonii Michał przywiózł również zabawkę Kendama – okazało się, że w naszej gminie kilkoro dzieci wykazało się nie lada umiejętnościami. Pokaz był multimedialny: były i zdjęcia i wideo, różne ciekawostki, a na koniec każdego wykładu każdy mógł zapytać naszych gości o interesujące ich kwestie.

Kim są nasi prelengenci: Michał zwiedził 35 krajów świata na 3 różnych kontynentach, pracował w 9 krajach świata, szkolił kursantów z ponad 14 krajów. Jest zawodowym instruktorem narciarstwa, instruktorem windsurfingu i tenisa ziemnego. Spełnił swoje marzenia i m.in pracował jako instruktor narciarstwa w Japonii “nurkując” tam po pas w śniegu i w lazurowych wodach Japońskich Hawajów. Jest aktualnie wicemistrzem Pucharu Polski amatorów w narciarstwie alpejskim. Jako dziennikarz pisze artykuły do największego magazynu o narciarstwie w Polsce. Wywiad z nim zrobiło Polskie Radio Czwórka i Japońska telewizja. Dwa miesiące temu zjechał z najwyższego szczytu Polski – Rysów na nartach, a w ciągu dwóch lat chce zjechać z Mont Blanc – najwyższego szczytu Europy.

Alicja to wieloletni ratownik WOPR i instruktor pływania.  Współprowadziła sekcję psów ratowniczych Tczewskiego WOPR. Przejechała dziesiątki szkół w województwie Pomorskim robiąc warsztaty ratownicze z psami. Oprócz tego jest również instruktorką windsurfingu i miłośniczką podróży. Od kilku lat wspólnie z Michałem zwiedza świat. Dba o bezpieczeństwo na jego wyprawach. 

Mamy nadzieję, że te ciekawe spotkania, pobudziły wyobraźnię, stały się zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy, do prowadzenia zdrowego, sportowego trybu życia i przede wszystkim do realizowania marzeń. Wszystkie dzieci i młodzież obecna na wykładach mogą wybrać się na obozy letnie i zimowe z firmą CejerSKI&SUN, gdyż każdy z nich dzięki uczestnictwu w wykładach ma zniżkę na obozy. Więcej informacji na stronie internetowej: www.cejerski.pl.