Gminny Dzień Profilaktyki pod hasłem wybieram marzenia, nie uzależnienia!

20 kwietnia br. odbył się Gminny Dzień Profilaktyki. Tego dnia uczniowie klas VII z Gminy Gniew spotkali się w „Maciejówce” w Opaleniu, aby razem świętować.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania oraz wspólnego biegu po terenach gospodarstwa i lasu z asystą przewodnika na koniu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, na których mogli wypisać swoje marzenia, pozbierać podpisy kolegów i koleżanek, nauczycieli i organizatorów.

Kolejnym etapem były konkursy: wiedzy oraz plastyczny gdzie wytypowani uczniowie reprezentowali swoje szkoły zmagając się z trudnymi i ważnymi pytaniami o uzależnianiach i problemach współczesnej młodzieży.

Na zakończenie wydarzenia pan Łukasz Ogonowski zachęcał uczniów do spełniania swoich marzeń i wybrania drogi, która będzie spełniała ich plany, bez korzystania ze środków uzależniających.

Przy wspólnym ognisku mogliśmy korzystać z piękna miejsca i pogody, porozmawiać i wypocząć oraz zjeść kiełbaski. A na koniec szkoły z największą liczbę punków konkursach otrzymały nagrody w postaci vouchera na klasowe wyjście do Restauracji & Pizzeria CK w Gniewie. Gratulujemy Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewie oraz Szkole Podstawowej w Piasecznie oraz pozostałym placówkom za ich wiedzę i umiejętności, cudownie spędzony czas i integrację.

Serdecznie dziękujemy za udział w Gminny Dniu Profilaktyki.

Organizatorem wydarzenia był Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gniewie.