Światowy Dzień Adopcji już wkrótce. Namaluj na dłoni uśmiechniętą buźkę


W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Adopcji przypadającym 9 listopada 2020 r., zachęcamy Państwa do celebrowania tego wydarzenia razem z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku. Wesprzyj tę piękną idę i przyłącz się do akcji!

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń” to przede wszystkim święto rodzin adopcyjnych, ale też dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości  społecznej na temat adopcji oraz pokazanie faktów i obalenie mitów jej dotyczących. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do akcji, pracownicy Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku proszą o przesłanie na adres mailowy sekretariat@poa-gdansk.pl symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie.

Organizatorzy ucieszą się również z przesłanych rysunków np.: „rodziny” wykonanych przez dzieci lub opisanych przez Państwa historii adopcyjnych. Nadesłane prace opublikowane zostaną na stronie Ośrodka.

Zachęcamy również do udostępnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania  swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią”.

– Z uwagi na aktualną sytuacje epidemiologiczną, niestety nasze wspólne święto będzie ograniczone jedynie do kampanii informacyjnej w środkach masowego przekazu w tym do Internetu, dlatego zależy nam na Państwa aktywności. – podkreślają pracownicy Ośrodka.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Jeżeli chcielibyście Państwo w poniedziałek, 9 listopada, w godzinach 8.00-19.00 porozmawiać z pracownikiem Ośrodka, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub drogą email, w celu umówienia godziny spotkania.

Więcej o Światowym Dniu Adopcji na stronie:https://poa-gdansk.pl/