Gminny Dzień Profilaktyki

Już po raz czwarty odbył się Gminny Dzień Profilaktyki, w którym brali udział uczniowie z siódmych klas, szkół z Gminy Gniew. 22 kwietnia zapisał się w historii, ale wspominać będziemy go jeszcze długo. Wydarzenie, które łączy młodzież, w imię zdrowej rywalizacji i zabawy. A do tego uczy, bo ma na celu edukację poprzez zapobieganie problemom zdrowotnym i ryzykownym zachowaniom związanych z używaniem substancji psychoaktywnych i nadmiernym korzystaniem z technologii.

 „Zdrowie w moich rękach”. To hasło przewodnie Gminnego Dnia Profilaktyki.

Po oficjalnym przywitaniu gości uczestnicy przygotowywali się do biegu trzeźwościowego po malowniczym terenie Agroturystyki Maciejówka w Opaleniu. Bieg jak co roku poprowadził jeździec na koniu. A zwycięzcami okazali się uczniowie ZS w Opaleniu oddział w Pieniążkowie.

Kolejnym punktem wydarzenia był konkurs z zakresu wiedzy o uzależnieniach, trudne pytania i dogrywka dla trzech klas, która wyłoniła zwycięzcę ze SP 2 w Gniewie. Następnie wszyscy razem oglądaliśmy filmy profilaktyczne, przygotowane przez uczniów. Ciekawe i kreatywne podejście twórców oraz dużo wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z używkami. W tej konkurencji najlepsi okazali się uczniowie z SP1 w Gniewie.

W trackie całego wydarzenia uczniowie mogli pograć w gry planszowe takie jak Chińczyk, Dixit, Blokus, 5 Sekund i bierki. Przetestować alkogogle, pograć w nich w piłkę lub udawać modela na wybiegu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe butelki z hasłem wydarzenia, a zwycięzcy nagrody w postaci voucherów dla swoich klas do Restauracja &Pizzeria CK w Gniewie oraz słuchawki dla najszybszych biegaczy.

Na zakończenie spędziliśmy wspólnie czas przy ognisku. Idealna pogoda i dobre humory przyczyniły się to tego, że czas spędzony razem z wami był cudowny i pełen nowych inspiracji.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom wiedzy, pomysłowości i odwagi. Dziękujemy Agroturystyce Maciejówka z Opalenia za pomoc w organizacji, firmie Studio A za projekty butelek, a Restauracji & Pizzeria CK w Gniewie z możliwość integracji klas.

Organizatorem wydarzenia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gniewie.