Gminny Dzień Profilaktyki 2024

W tym roku, 22 kwietnia, po raz drugi spotkaliśmy się z uczniami siódmych klas na Gminnym Dniu Profilaktyki. Wydarzenie to stało się małym świętem profilaktyki, którym pragniemy zachęcić młodzież do zdrowego trybu życia bez alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

Gminny Dzień Profilaktyki rozpoczęliśmy od przywitania i wspólnego biegu. Przeprowadzona rozgrzewka, a potem bieg po okolicach, rozgrzał nas do wspólnej zabawy. Uczniowie po biegu otrzymali workoplecaki z hasłem „Wybieram marzenia, nie uzależnienia”.

Kolejnym etapem był konkurs wiedzy profilaktycznej, przy którym zmagali się przedstawiciele wszystkich klas. I tutaj musieliśmy przeprowadzić dogrywkę, ponieważ dwie klasy zdobyły równą ilość punktów. Wygranej gratulujemy klasie VIIa z Zespołu Szkół w Opaleniu.

Następną konkurencją był film profilaktyczny, który uczniowie sami przygotowali. Wspólnie obejrzeliśmy wszystkie filmiki, przy okazji ucząc się prawidłowych zachowań i utrwalając sobie wiedzę na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych. W tej konkurencji wygrali uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Polski Gronowie.

W trakcie wydarzenia uczniowie mogli spędzać czas na świeżym powietrzu lub grać w gry planszowe, do których zachęcaliśmy. Chińczyk, Uno, 5 Sekund, Dixit, Dobble, bierki, Rumik i inne czekały na uczniów.

Na sam koniec spotkaliśmy się przy wspólnym ognisku. Dopisała nam pogoda i dobre humory. Rozdane zostały nagrody w postaci voucherów do Restauracja & Pizzeria CK w Gniewie oraz słuchawki bezprzewodowe dla zwycięzców w biegu profilaktycznym.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie, za rok.

Dziękujemy również Agroturystyce „Maciejówka” w Opalaniu za gościnność i pomoc w organizacji wydarzenia. Studio A z Gniewu, dziękujemy za piękne workoplecaki.

Organizatorem Gminnego Dnia Profilaktyki był Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie oraz Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Gniewie.